המרכז לליצנות

מספרי סיפורים


סדנת מספרי סיפורים של המרכז לליצנות ואמנויות הבמההסיפור הנו כלי עתיק יומין לתקשורת וריפוי. קיימות כיום שיטות טיפול רבות ומגוונות, כגון: פסיכודרמה, דרמה-תרפיה וביבליותרפיה, המשתמשות בסיפור ככלי לטיפול ולהעצמה. הריפוי הוא של המספר עצמו ושל המאזינים/ הקהל.

טכניקות של סיפור סיפורים והופעה מול קהל יכולות לתת לבני הנוער, אשר נמצאים בשלב הרגיש של חיפוש וגיבוש הזהות העצמית, כלים חשובים מאוד לתקשורת עם עצמם ועם הסביבה. כמו כן הן יכולות לסייע להם לפתח דימוי וביטחון עצמי, יצירתיות , דמיון ואינטליגנציה רגשית.


תוכן הסדנה

  •  לימוד המרכיבים הבסיסיים של הסיפור והדרמה: הדמות (גיבור/ פרוטגוניסט), המשאלה/ משימה של הגיבור, הגורמים המפריעים להגשמת המשאלה 
     של הגיבור [אנטגוניסטים], הגורמים המסייעים, ציר העלילה, הקונפליקט,  הקליימקס (נקודת השיא), הפתרון ועוד.
  •  הכרת סוגים שונים של סיפורים: סיפורים מתוך חוויות אישיות, סיפורים למתבגרים (גלילה רון פדר, סמדר שיר ועוד) וסיפורי אגדה קלאסיים.  
  •  רכישת כלים ותרגול דרכים וטכניקות לסיפור סיפורים באופן שירתק ויתקשר עם כמה שיותר אנשים.

בסוף הסדנה יצא כל נער עם סיפור אחד לפחות באמתחתו, אותו יוכל להציג אחר כך בפני קהל. בין השאר, יוכלו הנערים להשתמש בכלים שרכשו, וליישם אותם במופעים בקבוצות קטנות, במסגרת המחויבות האישית ובמסגרות התנדבותיות שונות, כמו: מועדוניות, בתי אבות וכדומה.


ניתן להתאים את תכני הסיפורים לסוג המסגרת של המחויבות האישית, או לחלק לכמה קבוצות קטנות, כשכל קבוצה תכין סיפורים למסגרת מסוג אחר (למשל קבוצה אחת תכין סיפורים לילדים והשנייה סיפורים לקשישים).


פרטים נוספים


משך הסדנה: 8-10 ש"א.

מקום: חלל סגור ופתוח לתנועה קבוצתית.

מס' משתתפים: עד 20 בני נוער.


Site By Tohen Media