המרכז לליצנות

צ'רלי צ'פלין


סר צ'ארלס ספנסר צ'פלין (1889 - 1977), מגדולי שחקני הקולנוע ובמאי הקולנוע בכל הזמנים.
 
צ'רלי צ'פלין המציא את דמות "הנווד" - נווד בעל גינונים של ג'נטלמן העטוי באפודית צרה מדי, מכנסיים רחבים מדי, נעליים גדולות מדי, כובע דרבי שחור ומרופט, מקל מקנה במבוק ושפם שחור קטן ומרובע. הנווד מגיע משום מקום, עושה את מעשיו המצחיקים, מציל את הנערה ובסוף נעלם אל האופק. 

בנוסף למשחק היה צ'פלין גם במאי, תסריטאי, כוריאוגרף, מפיק ואף הלחין את המוזיקה לכל סרטיו (בתקופה שאחרי הראינוע). סרטיו של צ'פלין נחשבים כיום לקלאסיקה קולנועית.

צ'פלין נולד ברובע וולוורת' בלונדון שבאנגליה לצ'ארלס והאנה, שניהם בדרני וודביל. אביו, צארלס, היה ממוצא יהודי. הוודביל היה צורת בידור נפוצה באותו זמן ומופע טיפוסי כלל סידרה של מערכונים מוזיקליים קצרים. צ'רלי עלה על הבמה לראשונה בגיל 5, כחלק מן המופע של הוריו.

בשנת 1906 הצטרף ללהקתו הנודעת של פרד קארנו "מפעל הצחוק". הלהקה יצאה למסע הופעות ובשנת 1912 הגיעה לארצות הברית. צ'פלין הצליח לרכוש את תשומת לבו של מאק סנט, המפיק הידוע בקומדיות הסלפסטיק שלו, בהם רודפים שוטרים אחרי נערות צעירות כשהם מנופפים באלות, סופגים עוגות קרם בפרצופיהם. בתוך שנה וחצי הפך המהגר הבריטי לכוכב על בעולם הראינוע.
  
  
כל המידע מאתר: ויקיפדיה.רוצים גם אתם לצחוק בכל יום? בואו לקחת חלק בהרצאה האקטיבית
לגלות את הצחוק מחדש של המרכז לליצנות ואמנויות הבמה.

Site By Tohen Media