המרכז לליצנות

וולט דיסני


וולטר אליאס דיסני‏ (1901 - 1966), מפיק סרטי אנימציה, אנימטור, יוצר פארק השעשועים המפורסם דיסנילנד ומייסד החברה הרווחית אולפני חברת וולט דיסני. דיסני היה מועמד 59 פעמים לפרס האוסקר וזכה ב-26 פרסים, ארבעה מהם בשנה אחת. כל אלו הם שיאים שטרם נשברו.
 
דיסני התעניין באנימציה והחליט להפוך לאנימטור ולהקים חברת אנימציה עצמאית. דיסני התקשר עם מנהל תיאטרון מקומי שיקרין את סרטי האנימציה הקצרים שנקראו "תצוגות הצחוק של ניומן". במקור לא עלה אורכם של הסרטונים על דקה אחת, אך למרות זאת הם משכו במהרה את תשומת לב הציבור הרחב בעוסקם בסאטירה וביקורת על הממשל המקומי. הסרטים זכו לפופולריות רבה באזור קנזס.
 
דיסני החליט לעבור להוליווד, ובסיוע אחיו גייס את הכסף להקמת אולפן סרטים. דיסני פיתח דמות חדשה – מיקי מאוס, המבוססת על עכבר שהתגורר בסטודיו שלו בקנזס סיטי. הוא דיבב את הדמות ונתן לו את אישיותו. הסרט זכה להצלחה מידית. במהרה הפך מיקי לדמות פופולרית, והפך לדמות המזוהה ביותר עם אולפני דיסני בשנות ה-30. בשנת 1932 זכה דיסני בפרס האוסקר עבור יצירת "מיקי מאוס". אף סדרה זו הופקה בצבע, ודמויות שהופיעו בה, ביניהן דונלד דק, גופי ופלוטו זכו להצלחה רבה ולסדרות משלהם.
 
כבר בשלהי שנות ה-40, במהלך נסיעות העסקים שלו, החל דיסני לתכנן את פארק השעשועים שרצה להקים ולשרטט את הפארק. פארק השעשועים דיסנילנד נפתח לציבור ב-17 ביולי 1955 וזכה במהרה להצלחה רבה.
 
 
כל המידע מאתר: ויקיפדיה.שיחה רצינית היא משימה קשה, וצעירים מעדיפים לצחוק!
בואו לסדנת ליצנות רפואית לנוער של המרכז לליצנות ואמנויות הבמה.

Site By Tohen Media